ویزای دبی

هر فرد خارجی برای ورود به امیرنشین دبی بنابر دلایل سفر خود، ملزم به دریافت ویزاست. ارائه دلایلی نظیر کار، تجارت، تفریح و تحصیل به وزارت کار و مهاجرت امارات منجر به صدور ویزا می‌گردد. شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و همچنین برخی از کشورهای اروپایی از شرایط ویژه برخوردارند. این شهروندان به هنگام ورود، روادید امارات متحده عربی را با اعتبار ۹۰ روز دریافت می‌کنند. جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه انواع روادیدهای امارات از جمله، ویزای توریستی دبی ، ویزای کار دبی ، ویزای تحصیلی دبی و ویزای ترانزیت دبی با ما همراه باشید.

دسترسی به عنوان

با استفاده از راهنمایی کارشناسان خبره دفتر ژینوپارس، بهترین و ارزان‌ترین تور دبی از شیراز را خریداری نمایید. برای صدور ویزا شخص یا سازمانی باید ضمانت شخص متقاضی را بر عهده بگیرد. این شخص حقیق یا حقوقی با عنوان کفیل یا اسپانسر شناخته می‌شود. اگر سفر متقاضی تفریحی است درخواست ویزا می‌تواند توسط آژانس‌های مسافرتی ارائه شود. کفیل عهده‌دار مسئولیت خروج متقاضی در تاریخ مقرر، از خاک امارات متحده عربی است. از اینرو آژانس‌‌های مسافرتی از کلیه مسافران امارات متحده عربی ضمانت اخذ می‌نمایند. کفیل می تواند از طریق اثبات نسبیت و یا از طریق اثبات رابطه تجاری، برای متقاضی درخواست ویزا نماید.

دسته‌بندی روادید دبی برحسب هدف سفر به چند گروه مختلف تقسیم می‌شود. باید در نظر داشت که هدف سفر با مدت اعتبار ویزای صادره رابطه مستقیمی دارد. از اینرو، ویزاهای توریستی دارای زمان‌هایی متغیر هستند. ویزای امارات می‌تواند به صورت یکبار ورود و یا چند بار ورود صادر گردد.

ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی عادی پرتقاضاترین ویزا در کشور امارات است. این ویزا به افرادی پیشنهاد می‌شود که تصمیم به اقامت کوتاه مدت در امارات متحده عربی را دارند. ویزای توریستی دبی به صورت عادی روادیدی یک بار ورود است که اجازه اقامت تا ۱۴ روز را برآورد می‌نماید.

ویزای توریستی سرویس اجازه اقامت به مدت ۱۵ روز در دبی را برآورده خواهد کرد.

ویزای توریستی یک ماهه به صورت یک بار ورود و یا چند بار ورود صادر گردد. این ویزا بیشتر به هدف دیدار با اقوام، دوستان و خانواده‌ در  دبی صادر می‌گردد. صدور ویزای دبی به صورت چند بار ورود هزینه صدور ویزا به دفعات متعدد را کاهش خواهد داد. همچنین فرد اجازه ورود و خروج از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی را در بازه اعتبار ویزا خواهد داد.روادیدهای نامبرده، از زمان صدور به مدت ۶۰ روز قابل استفاده است.

ویزای توریستی امارات می‌تواند با مدت زمان دو ماهه و سه ماهه نیز صادر گردد. صدور ویزاهای توریستی نیازمند مصاحبه یا مراجعه به سفارت و اداره مهاجرت ندارد. می‌توانید از طریق آژانس‌های مسافرتی نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید. صدور ویزا در وزارت کار و مهاجرت امارات نیازمند زمانی بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت از روزهای کاری است.

مدارک صدور ویزای توریستی دبی

 1. پاسپورت متقاضیان ورود به خاک امارات با حداقل ۶ ماه اعتبار
 2. عکس ۳*۴ تمام رخ با زمینه سفید و بدون روتوش
ویزای توریستی دبی

نکات مهم در صدور ویزای دبی

 • کشور امارات برای افراد زیر ۱۸ سالی که تنها سفر کنند، ویزا صادر نمی‌نماید.
 •  در صورت ورود به خاک امارات، بدون حضور همراه خود ملزم به پرداخت جریمه سنگین خواهند بود.
 • مسافر ملزم به ورود و خروج به خاک امارات متحده عربی، قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزاست.
 • در صورت تاخیر در خروج، مسافر مشمول جریمه روزانه ۱۰۰ درهم خواهد شد.
 • تاخیر در خروج، بر عدم صدور ویزا در درخواست بعدی برای سفر به امارات موثر خواهد بود.
 • هزینه ویزای امارات براساس مدت زمان، یکبار ورود یا چندبار ورود و فوری و یا عادی بودن درخواست محاسبه می‌گردد.
 • در صورت رد درخواست از سوی مراجع ذیربط، مبلغ ویزا قابل برگشت نیست؛ همچنین ارائه درخواست جدید نیازمند ۳ ماه زمان خواهد بود.
ویزای کار دبی

ویزای کار دبی

دبی یکی از بهترین مکانها برای داشتن شغلی ایده‌آل برای متخصصین است. ویزای کار دبی می‌بایست توسط شرکتی که فرد مشغول به کار است، درخواست شود. تمام مهاجرانی که برای کار به دبی می‌روند در ابتدا می‌بایست حداقل ویزای ۳ ماهه داشته باشند. پس از اتمام مدت زمان ویزا، از طریق کارفرما نسبت به تمدید مهلت ویزای کار دبی خود اقدام نمایند. پس از سپردن مبلغ وثیقه در اداره مهاجرت و کار امارات برای ضمانت خروج، ویزای کار امارات صادر خواهد شد. مبلغ وثیقه در زمان ترک خاک امارات متحده عربی برگردانده خواهد شد.

باید توجه داشت برای اشتغال به کار در دبی می‌بایست اول از همه ویزای کار دبی را دریافت نمود. ویزای کار دبی یکبار ورود است و بعد از خروج از امارات متحده عربی باطل می‌گردد. چنانچه متقاضی به صورت تمام وقت مشغول باشد همسر وی نیز می تواند برای دریافت شغلی پاره وقت اقدام نماید.

مدارک صدور ویزای کار دبی

 1. پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار.
 2. عکس رنگی ۳*۴ تمام رخ با زمینه سفید و بدون روتوش.
 3. سن فرد متقاضی نباید بیش از ۵۰ سال باشد.
 4. دعوتنامه کتبی ارسالی از طرف کارفرمای پذیرنده‌ی نیروی کار.
 5. گواهی عدم سوء پیشینه از کشور متبوع.
 6. شناسنامه و کارت ملی متقاضی.
 7. نامه حمایت مالی کارفرما که به تایید مقامات رسمی رسیده است.
 8. سند ازدواج و شناسنامه تمامی اعضای خانواده در صورت تاهل.
 9. بیمه مسافرتی
 10. فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی که می‌بایست دقیق، صحیح و خوانا نوشته شود.

ویزای تحصیلی دبی

دبی پر از دانشگاه‌های بین‌المللی با اعتبار جهانی بالاست. امارات در طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه ارائه خدمات تحصیلاتی کسب کرده است. با کسب ویزای تحصیلی دبی شرایط برای دریافت ادامه تحصیل در کشورهایی نظیر انگلیس، کانادا و آمریکا تسهیل خواهد شد. این تسهیلات می‌تواند برای همان مقطع تحصیلی از طریق انتقالی به دانشگاه‌های معتبر صورت گیرد. پس از اتمام دوره، در مقاطع تحصیلی بعدی نیز این تسهیلات قابل ارائه خواهد بود.

متقاضی تحصیل در دبی باید برای اخذ ویزا درخواست بدهد. دروس در دانشگاه‌های بین‌المللی به زبان انگلیسی تدریس می‌گردد. از اینرو متقاضی برای دریافت دعوتنامه از دانشگاه‌های امارات متحده عربی، می‌بایست مدرک آیلتس خود را ارائه نماید. تحصیل در مقطع کارشناسی در دبی حدود ۳ الی ۴ سال زمان خواهد برد. این زمان در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲ سال و در مقطع دکترا ۳ الی ۴ سال خواهد بود. مدت اعتبار ویزای تحصیلی امارات با توجه طول دوره تحصیلی برای متقاضی صادر می‌گردد.

مدارک صدور ویزای تحصیلی دبی

 1. پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار.
 2. تاییدیه و دعوتنامه از طرف دانشگاه به عنوان کفیل برای صدور ویزای تحصیلی دبی.
 3. عکس رنگی ۳*۴ تمام رخ با زمینه سفید و بدون روتوش.
 4. اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه.
 5. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات.
 6. مدرک زبان انگلیسی.
 7. ارائه گردش حساب برای اثبات توانایی مالی پرداخت هزینه‌های شخصی و شهریه‌های دانشگاهی در صدور ویزای تحصیلی دبی ضروری است.
ویزای تحصیلی دبی

ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت امارات برای افرادی که مدت کوتاهی تا انجام سفر بعدی خود در امارات توقف دارند، صادر می‌گردد. اعتبار ویزای ترانزیت امارات ۹۶ ساعت است و تا ۱۴ روز قابل استفاده است اما قابل تمدید نیست.

ویزای ترانزیت دبی

مدارک صدور ویزای ترانزیت دبی

 1. پاسپورت متقاضیان ورود به خاک امارات با حداقل ۶ ماه اعتبار
 2. عکس ۳*۴ تمام رخ با زمینه سفید و بدون روتوش
 3. بلیت‌های پرواز با فاصله پروازی کمتر از ۹۶ ساعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *