دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ژینوپارس

ذوالانوار شرقی، ساختمان آوا

شیراز، ایران

07132362836

شماره تماس

شنبه - چهارشنبه 9:00 - 19:00
پنجشنبه 9:00 - 14:00

لوگو ژینوپارس

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا همواره جز انتخابات محبوب متقاضیان مهاجرت محسوب می‌شود. از دلایل مهاجرت به استرالیا، شرایط آب و هوایی، انگلیسی زبان بودن مردم، اقتصاد رشد یافته، فرهنگ قوی و از همه مهم‌تر مهاجرپذیر بودن استرالیا را می‌توان در نظر گرفت. مهاجرت به استرالیا از طریق روش‌های متنوعی همچون اقامت سرمایه گذاری استرالیا ، دریافت ویزای کار استرالیا و همچنین اقدام به تحصیل در استرالیا امکانپذیر است اما باید دقت داشت که با توجه به درخواست‌های روز افزون مهاجرت به استرالیا ، این کشور به مرور زمان شرایط سختگیرانه‌ای را برای پذیرش مهاجرین در نظر گرفته است. با این حال افراد بسیاری هستند که می‌توانند با فراهم آوردن شرایط لازم برای دریافت ویزای استرالیا اقدام به مهاجرت کنند.

بررسی روش‌های مهاجرت به استرالیا مطابق با آخرین قوانین

اقامت سرمایه گذاری استرالیا

یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا است. استرالیا برای سرمایه گذاران و کارآفرینان، یک محیط امن با اقتصاد و زیرساخت‌های پایدار و قوی، استانداردهای بالای زندگی و موقعیت‌های فراوان کاری را فراهم کرده است. از همین رو نیز افراد بسیاری در سرتاسر جهان، به خصوص سرمایه گذاران روسی و چینی، راغب به اخذ اقامت سرمایه گذاری استرالیا هستند.

داشتن شرایطی از جمله سن زیر ۴۵ سال، تسلط به زبان انگلیسی در حد مکالمه، سوابق مدیریتی و داشتن بیزینس پلن قوی پیش‌نیاز مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا است. از اینرو اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری نیازمند مبالغ بالای سرمایه گذاری و کسب رتبه بالا در سیستم امتیاز بندی استرالیاست.

یک سرمایه گذار خارجی با اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا در ابتدا اقامت ۴ ساله را دریافت می‌کند و می‌تواند اقامت خود را تمدید نماید و پس از فراهم کردن شرایط مورد نظر دولت استرالیا برای اخذ اقامت دائم و سپس شهروندی استرالیا اقدام نماید.

پروسه اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری بیش از یک سال زمان می‌برد و شرط آن حضور در استرالیا به مدت ۹ ماه می‌باشد.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت سرمایه گذاری استرالیا از طریق کارآفرینی

به جهت اخذ اقامت سرمایه گذاری استرالیا از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت در استرالیا باید برای دریافت ویزای کارآفرینی SUB CLASS 188 که زیرمجموعه‌ی ویزای سرمایه گذاری استرالیا است، اقدام نمود. برای مهاجرت به استرالیا سرمایه گذاران و بالاخص کارآفرینان می‌توانند با انجام فعالیت کارآمد مانند تجاری سازی یک محصول و یا ارائه خدمات در استرالیا، آغاز به فعالیت نماید. سرمایه گذاران باید بتوانند تجارت خود را در استرالیا گسترش دهند.

اولین شرط برای دریافت اقامت سرمایه گذاری استرالیا از طریق کارآفرینی، داشتن کسب و کار موفق در محل اقامت فعلی متقاضی است. این بدین معنی است که متقاضیان مهاجرت به استرالیا امکان ثبت شرکت یا کسب و کاری تازه در استرالیا را ندارند بلکه ملزم هستند که همان تجارتی که قبلا به آن مشغول بوده‌اند را در استرالیا گسترش دهند و به عبارتی یک نمایندگی در این کشور دایر کنند.

شرایط لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا از طریق کارآفرینی
سن متقاضی

سن متقاضی ویزای سرمایه گذاری استرالیا باید کمتر از ۵۵ سال باشد. البته برخی ایالت‌های استرالیا در موارد زیادی افراد بالای ۵۵ سال را هم قبول می‌کنند.

کسب امتیاز

حداقل امتیاز کسب شده توسط متقاضی اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری باید ۶۵ باشد. البته در برخی موارد، گرفتن ویزای کارآفرینی استرالیا با امتیاز کمتر هم امکان‌پذیر است.

میزان سرمایه

حداقل سرمایه متقاضی اقامت سرمایه گذاری استرالیا ۲۰۰ هزاردلار استرالیا باشد و حداکثر تا دو سال پس از دریافت ویزا برای راه اندازی کسب و کار به استرالیا انتقال داده شود.

گردش سرمایه

حداقل گردش سرمایه‌ یا فروش سالانه‌ شرکت کنونی، ۵۰۰ هزار دلار استرالیا در دو سال از چهار سال اخیر باشد.

کل سرمایه

اموال منقول و غیر منقول سرمایه گذار حداقل ۸۰۰ هزار دلار استرالیا ارزش داشته باشد.

سابقه کار

متقاضی سابقه کاری موفق خود را اثبات نماید.

اسپانسر

اسپانسر ایالتی از یکی از ایالت‌های استرالیا بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

اقامت استرالیا از طریق کار

ویزای کار استرالیا

یکی از گزینه‌ها برای مهاجرت به استرالیا اقدام به دریافت ویزای کار استرالیا است. دولت استرالیا همواره اولویت‌های بالایی را برای ارائه اقامت استرالیا از طریق کار به نیروی متخصص خارجی در رشته‌های مختلف تحت نظر دارد. برای غلبه به مشکل کمبود نیروی کار ماهر، اداره مهاجرت استرالیا آمار پذیرش ویزای کار استرالیا را افزایش داده است و سرعت دریافت اقامت کار استرالیا نیز به طرز محسوسی افزایش یافته است.

به طور کلی متقاضیان اقامت استرالیا از طریق کار پس از اخذ ویزای کار استرالیا، می‌توانند پس از ۴ سال زندگی در خاک استرالیا درخواست شهروندی استرالیا دهند.

این ویزا از طرف دولت استرالیا برای افراد ماهر و متخصص صادر می‌گردد. متقاضیان مهاجرت به استرالیا با تحت قوانین این ویزا، از همان ابتدا با اقامت دائم استرالیا وارد این کشور می‌شوند. اقامت کار استرالیا از طریق تخصص (SUB CLASS 189 VISA)، مستقل از پیشنهاد کار صادر می‌گردد. برای دریافت این ویزا، متقاضی باید ۶۵ امتیاز خالص براساس توانایی‌ها و تخصص خود بدون در نظر گرفتن امتیاز اسپانسر و کارفرما، کسب نماید. این امتیاز که نشان دهنده انگیزه، مهارت و شایستگی جهت اعطای ویزای کار استرالیا را به دولت ارائه می‌دهد. پس از تائید صلاحیت فرد از طرف دولت استرالیا، دعوتنامه برای متقاضی، ارسال می‌گردد.

متقاضیان ویزای کار استرالیا باید دقت داشته باشند که این ویزا مختص افرادی است که در زمان اقدام به دریافت ویزا از طرف کارفرمایان در استرالیا پیشنهاد کاری ندارند و یا از سمت خانواده و اقوام حمایت نمی‌شوند.

شرایط اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا
 • مهارت و تخصص متقاضی باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد.
 • سن متقاضی مهاجرت به استرالیا برای اخذ ویزای ۱۸۹، باید کمتر از ۴۵ سال باشد.
 • کسب حداقل امتیاز ۶۵، از جدول امتیاز بندی ویزای کار استرالیا.
 • سطح زبان انگلیسی متقاضی ویزای کار استرالیا باید آیلتس ۶ و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های مورد تایید استرالیا باشد.
 • سوابق کاری متقاضی توسط سازمان‌های ارزیاب مدارک استرالیا مورد ارزشیابی مثبت قرار می‌گیرد.

ویزای استرالیا زیرگروه ۱۹۰ مجوزی با حمایت اسپانسر ایالتی است و به متقاضیان خود این اجازه را می‌دهد تا با کسب حداقل ۶۰ امتیاز و دریافت ۵ امتیاز اسپانسر ایالتی به حداقل ۶۵ امتیاز لازم برسند و برای ویزای کار استرالیا اقدام کنند. به محض کسب امتیاز لازم توسط متقاضی اقامت استرالیا، جهت دریافت دعوتنامه از طرف دولت استرالیا وارد سیستم نوبت‌دهی خواهند شد.

ویزای استرالیا زیرگروه ۱۹۰ تقریبا شرایط مشابه با ویزای کار استرالیا زیرگروه ۱۸۹ دارد و تنها اختلاف آن وجود اسپانسر ایالتی است و ویزای مستقل محسوب نمی‌شود. متقاضیان ویزای کار استرالیا زیر گروه ۱۹۰ از همان ابتدا اقامت دائم استرالیا را خواهند داشت اما دو سال اولیه اقامت خود در استرالیا را در ایالت اسپانسر کننده خواهند گذارند و پس از آن مجاز به زندگی در دیگر ایالات استرالیا خواهند بود.

اقامت استرالیا از طریق کار محبوبیت زیادی دارد اما بسیاری نتوانسته‌اند امتیاز لازم را برای ویزای کار استرالیا با توجه به سیستم امتیازبندی استرالیا کسب نمایند، به همین منظور این متقاضیان می توانند از مزایای ویزای کار استرالیا زیرگروه ۴۸۹ بهره گیرند. اقامت استرالیا تحت قوانین این ویزا با شرط اقامت موقت و جلب حمایت اسپانسری مناطق کم جمعیت و اسپانسر فامیلی می‌باشد.

متقاضیان ویزای کار استرالیا که امتیاز کافی را برای اقامت استرالیا به صورت دائم را کسب نکرده‌اند می‌توانند با کسب ۵۵ امتیاز و ۱۰ امتیاز جذب اسپانسر مناطق خاص به حداقل امتیاز ۶۵ برسند. ویزای کار استرالیا زیر گروه ۴۸۹ اقامت ۴ ساله‌ی موقت استرالیا را به همراه خواهد داشت و شرط صدور این ویزا تعهد به کار و زندگی در استان اسپانسر کننده به مدت دو سال اول از ورود به استرالیا است.

شرایط لازم برای ویزای ۴۸۹ استرالیا
 • یک ایالت و یا یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا و یا یکی از اقوام دارای صلاحیت اسپانسر شود.
 • شغل متقاضی ویزای کار استرالیا با مدرک تحصیلی مرتبط باشد و در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد.
 • سابقه کاری متقاضی مهاجرت به استرالیا از سازمانهای ارزیابی مدارک استرالیا، مثبت ارزیابی شود.
 • متقاضی ملزم به کسب ۶۵ امتیاز از جدول امتیاز بندی ویزای کار استرالیا است. ۱۰ امتیاز بابت اسپانسر مناطق کم جمعیت و یا اسپانسر فامیلی اعطا می‌گردد.
 • سن متقاضی در هنگام دعوت برای ویزای کار استرالیا زیرگروه ۴۸۹ باید کمتر از ۴۵ سال باشد.
 • سطح زبان انگلیسی متقاضی ویزای کار استرالیا باید آیلتس ۶ و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های مورد تایید استرالیا باشد.
جدول امتیاز بندی ویزای کار استرالیا
فاکتور توضیحات امتیاز
سن ۱۸ تا ۲۴ سال ۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال ۱۵
نمره زبان نمره‌ی ۶ در هر مهارت آیلتس ۰
نمره ۷ در هر مهارت آیلتس ۱۰
نمره ۸ به بالا در مهارت‌های آیلتس ۲۰
سابقه کار خارج از استرالیا سه سال سابقه کار مرتبط ۵
پنج سال سابقه کار مرتبط ۱۰
هشت سال سابقه کار مرتبط ۱۵
سابقه کار داخل استرالیا یک سال سابقه کار مرتبط ۵
سه سال سابقه کار مرتبط ۱۰
پنج سال سابقه کار مرتبط ۱۵
هشت سال سابقه کار مرتبط ۲۰
مدرک تحصیلی فوق دیپلم و مدارک افتخاری معادل ۱۰
فوق لیسانس و لیسانس ۱۵
دکتری ۲۰
تحصیل در استرالیا هر مدرک تحصیلی که داخل استرالیا صادر شود ۵
دیگر فاکتورها امتیاز همسر ۵
مدرک مترجمی ناتی ۵
تحصیل در مناطق کم‌جمعیت استرالیا ۵
اسپانسری اسپانسری ایالتی برای ویزای ۱۹۰ ۵
اسپانسری خویشاوندی و مناطق دور‌افتاده برای ویزای ۴۸۹ ۱۰

اقامت استرالیا از طریق ویزای تحصیلی استرالیا

۵ دانشگاه از ۵۰ دانشگاه برتر دنیا در استرالیا قرار دارد و طبق آمار رسمی، ویزای تحصیلی استرالیا سومین ویزای پرطرفدار تحصیلی در سراسر جهان رتبه‌بندی شده است. ویزای تحصیلی استرالیا SUB CLASS 500 VISA به قصد تحصیل در یکی از مراکز معتبر آموزشی کشور استرالیا برای متقاضی صادر میگردد و دانشجو می‌تواند خانواده‌ی خود را به همراه داشته باشد. اقامت استرالیا از طریق ویزای تحصیلی استرالیا بلند مدت اما موقتی است و متناسب با برنامه تحصیل در استرالیا معتبر است. متقاضی تحصیل در استرالیا باید قبل از شروع سال تحصیلی اقدام به دریافت ویزا نماید و پس از دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و ورود به کشور، می‌تواند تا زمان اتمام دوره‌ی تحصیل در استرالیا اقامت کند. دانشجو با اتمام دوره تحصیل می‌تواند در رشته‌ی تحصیلی، مشغول به کار شده و برای دریافت اقامت دائم و سپس شهروندی استرالیا اقدام نماید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

طول دوره کارشناسی در دانشگاه‌های استرالیا ۴ سال است و اشخاصی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده‌اند می‌توانند مستقیمأ از طرف دانشگاه در مقطع کارشناسی پذیرش شوند و اقامت استرالیا را کسب نمایند. اگر متقاضی تحصیل در استرالبا در مقطع دیپلم و یا سطح زبان انگلیسی نمرات قابل قبولی کسب نکرده باشد، ملزم به گذراندن دوره foundation به عنوان پیش نیاز ورود به دوره کارشناسی در دانشگاه مقصد خواهد بود. حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به دوره کارشناسی آیلتس ۶ است. دانش آموزان امکان ورود به دوره پیش نیاز و ثبت نام در دانشگاه را با حداقل مدرک آیلتس ۵/۴ خواهند داشت. در مقطع کارشناسی تمامی رشته‌های تحصیلی از شاخه علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. در حال حاضر امکان ورود به دوره کالج و یا پیش دانشگاهی از سن ۱۶ سال برای متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا فراهم شده است که می‌توانند در بهترین کالج های سیدنی و ملبورن تحصیل نمایند.

قبل از هر چیز متقاضی تحصیل در استرالیا می‌بایست موارد زیر را در نظر داشته باشد:

 • در یکی از دوره‌های ثبت شده بصورت تمام وقت در یکی از مراکز آموزشی معتبر استرالیا پذیرفته شده باشد.
 • در صورتیکه سن متقاضی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا زیر ۱۸ سال است، هزینه های کل دوره تحصیل در استرالیا از پیش تامین و برنامه ریزی شده باشد.
 • انجام ثبت نام و ارائه نامه پذیرش مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا
 • متقاضی مهاجرت تحصیلی استرالیا می‌بایست در یکی از دوره‌های تحصیلی ثبت شده در (CRICOS) پذیرفته شده باشد. در صورتیکه متقاضی از خارج از استرالیا برای ویزای تحصیلی استرالیا اقدام می‌کند، باید تایید ثبت نام (CoE) را نیز ارایه نماید و تنها نامه پذیرش مرکز آموزشی کافی نخواهد بود.
مدارک اصلی درخواست ویزای تحصیلی استرالیا
 • مدارک تحصیلی
 • گذرنامه
 • پذیرش دانشگاه
 • مدارک مالی

جهت صدور ویزای تحصیلی استرالیا موارد زیر از طرف دولت برای اقامت استرالیا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 • توان مالی
 • سابقه درسی و کاری
 • تاهل
 • فاصله تحصیلی و کاری
 • موارد خاص دیگر بسته به شرایط متقاضی در زمان و مکان هنگام درخواست ویزای تحصیلی استرالیا

ارزیابی امکان اقامت استرالیا

error: Content is protected !!