دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ژینوپارس

ذوالانوار شرقی، ساختمان آوا

شیراز، ایران

07132362836

شماره تماس

شنبه - چهارشنبه 9:00 - 19:00
پنجشنبه 9:00 - 14:00

لوگو ژینوپارس

اقامت کانادا

در مقاله حاضر، شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا مورد بررسی قرار گرفته است. هرچند اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری ، اقامت کانادا از طریق کارآفرینی و مهاجرت کاری کانادا از عمده‌ی پروندهای مهاجرتی ایرانیان به کانادا را تشکیل می دهد اما روشهای بسیاری برای اخذ اقامت کانادا پیش روست که می‌توانید با برقراری تماس با ژینوپارس از امکان مشاوره رایگان با متخصصین برخوردار شوید.

کانادا به واسطه تاریخ، جاذبه‌های شهری و تفریحی، سیاستگذاری عمومی و فرهنگ مهاجرپذیری، مقصد جذابی برای مهاجران است. شرایط اقتصادی، پیشینه اجتماعی و فرهنگی، در کنار سیاست‌ جاری دولت در پذیرش مهاجران کارآمد و متخصص باعث شده است پیدا کردن شغل‌ و دست‌یابی به سطح استاندارد زندگی در کانادا برای مهاجران در مقایسه با بسیاری کشورهای دیگر ساده‌تر و سریع‌تر باشد. هرچند این به‌معنای پیمودن یک‌شبهٔ ره صدساله نیست اما مهاجرت به کانادا گزینه‌ مناسبی است که افراد بسیاری از انتخاب آن راضی بوده‌اند.

روش‌های اخذ اقامت کانادا مطابق با آخرین قوانین

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

از مزایای دلچسب سرمایه گذاری در کانادا، می‌توان کسب اقامت کانادا را در اولویت قرارداد. در این راستا بسیاری از متقاضیان علاقه‌مند هستند با ایجاد یک کسب و کار جدید یا سرمایه‌گذاری مستقیم بتوانند برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.

این برنامه مهاجرتی به دلیل تقویت اقتصاد و توسعه بازارکار و جذب سرمایه‌ افراد با تجربه تجاری و توان مدیریتی، مورد حمایت دولت نیز هست.

باید توجه داشت که اگر چه متقاضیان می‌توانند با درنظر داشتن قوانین مهاجرتی ایالتی و فدرال کانادا در استان‌های مختلف کانادا سرمایه گذاری نمایند اما تنها برخی از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اخذ اقامت می‌گردد. این قوانین هر ساله برای ایالت‌های مختلف دستخوش تغییر می‌گردد.

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری مستقیم در کبک

در حال حاضر مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری تنها از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک امکان‌‌پذیر است. برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌ گذاری (Quebec Immigrant Investor Program) که به اختصار QIIP نامیده می‌شود این امکان را به صاحبان کسب ‌و کار و یا مدیران می‌دهد تا طی ۱۲ الی ۴۴ ماه، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

برای دریافت ویزا و اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا لازم است شرایط زیر را فراهم نمایید:

 1. دارایی

  دارایی خالص شما (و همسر قانونی‌‌تان) باید حداقل ۲ میلیون دلار کانادا باشد. ارزش ‌گذاری دارایی‌های منقول و غیرمنقول شما باید مطابق آخرین استانداردهای اداره مهاجرت کانادا، توسط مراکز معتبر و کارشناسان دادگستری انجام گیرد و اثبات کنید که این دارایی از راه قانونی کسب شده است.

 2. سوابق مدیریتی

  نیاز است حداقل دو سال از پنج سال گذشته را در پست مدیریتی یک شرکت قانونی مشغول بوده باشید. سوابق مدیریتی شما باید شامل مواردی نظیر برنامه‌ریزی، مدیریت و کنترل منابع انسانی و مالی باشد. حرفه های زیر قابل قبول هستند:

  • پزشک، داروساز و یا جراحی که دارای پروانه ‌مطب بوده یا سهامدار بیمارستان باشد.
  • کسبه دارای پروانه کسب
  • وکلای دادگستری دارای پروانه ‌وکالت
  • سهامداران یا اعضای هیات مدیره
  • مدیران ارشد شرکت های دولتی یا خصوصی
  • مهندسین عمران و معماری دارای پروانه مهندسی
  • و….
 3. سرمایه گذاری در کانادا

  مبلغ ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا را به مدت ۵ سال نزد دولت این کشور به ودیعه می‌گذارید. به این مبلغ سودی تعلق نمی‌گیرد اما پس از این دوره ۵ ساله به طور کامل و با تضمین دولت کانادا به سرمایه گذار بازگردانده خواهد شد.

  شما می‌توانید ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار را به کمک بنگاه‌های مالی کانادا تامین کنید اما بایست ۳۵۰ هزار دلار را به صورت بلاعوض و به عنوان سود بانکی به این بنگاه‌ها بپردازید.

 4. محل اقامت

  پس از کسب اقامت دائم خود از طریق سرمایه گذاری کبک اجازه اقامت در باقی ایالت‌های کانادا را خواهید داشت.

  بخشی از سود حاصل از این سرمایه گذاری صرف هزینه‌‌های مختلف نظیر شرکت‌‌های کارگزاری سرمایه‌گذاری می‌شود. باقیمانده سود آن نیز در قالب وام‌‌های بدون بهره به کسب ‌و کارهای کوچک محلی پرداخت شده و یا صرف برنامه‌های مختلف حمایت از آوارگان و یا سایر برنامه‌‌های حمایتی مهاجران خواهد شد. در واقع شما با این مبلغ به نوعی در توسعه اقتصادی این کشور و اشتغال‌‌زایی مشارکت می‌کنید. دولت کانادا نیز در عوض این مشارکت، اقامت دائم را بدون در نظر گرفتن محدودیت‌‌های رایج به شما اعطا می‌ کند.

مزایای برنامه اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی برای افراد زیر ۵۰ سال. برای افراد بالای ۵۰ سال مدرک تحصیلی دیپلم و افراد بالای ۶۰ سال مدرک تحصیلی لیسانس ضروری است.

عدم نیاز به راه‌اندازی کسب ‌و کار پس از ورود به کانادا

عدم نیاز به مدرک زبان

دریافت همزمان اقامت برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال)

عدم محدودیت سنی

امکان بهره‌ گیری متقاضی و اعضای خانواده از خدمات بهداشتی و درمانی کانادا به صورت رایگان

امکان تحصیل فرزندان متقاضی در بهترین مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی

امکان بهره‌ گیری متقاضی و اعضای خانواده از آموزش رایگان عمومی

انجام مصاحبه به زبان فارسی

اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی

اقامت کارآفرینی کانادا برای مهاجرت کارآفرینان در نظر گرفته شده است تا شرکت‌شان را در کانادا توسعه دهند. در واقع اگر شما بتوانید طرح تجاری موفقی را ارائه دهید تا با راه‌اندازی در کانادا به کارآفرینی در کانادا کمک کند، از نظر دولت کانادا مفید شناخته شده و مورد حمایت دولت قرار خواهد گرفت.

اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی برای حمایت از ایجاد شرکت‌های نوآورانه و خلاقانه که در مقیاس جهانی به رقابت می‌پردازند، ایجاد شده است. به صورت کلی در تمامی روش‌های اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی متقاضی باید جهت سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار جدید به اداره مهاجرت تعهد دهد، سپس متقاضی می‌تواند برای خود و خانواده درخواست ویزا به دولت ارائه دهد. کسی که قصد راه‌اندازی استارتاپ دارد باید تخصص‌های لازم یا توانایی جذب متخصصان مورد نیاز استارتاپ خود را در کانادا داشته باشد و صرفا برای تکمیل طرح وارد کانادا شود.

اخذ اقامت کارآفرینی کانادا متقاضی را مجبور به موفقیت بیزینس و تجارت نخواهد کرد و در صورت عدم موفقیت نیز اگر در خاک کانادا باشید، قادر به پیگیری پرونده برای دریافت اقامت دائم‌ یا شهروندی خواهید بود.

شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت کارآفرینی کانادا
 1. کسب و کار

  حداکثر پنج نفر از صاحبان استارتاپ می‌توانند برای اقامت کارآفرینی کانادا ، درخواست ویزای استارتاپ دهند. هر یک از این ۵ نفر باید حداقل ۱۰ درصد از سهام شرکت را در اختیار داشته باشند. طرح توجیهی باید شفاف و استاندارد باشد و ضمن فعال بودن باید حمایت و پشتیبانی یکی از سازمان‌های زیر را جلب نماید:

  • گروه‌های سرمایه‌گذاری حامی استارتاپ‌ها در کانادا
  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری ونچر کانادا
  • مراکز رشد یا انکوباتورها در کانادا
 2. حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسه

  متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی باید در تمام مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن آزمون آیلتس جنرال، حداقل نمره ۵ را دریافت نماید. در آزمون TEF فرانسه، حداقل نمره مهارت نوشتن و صحبت کردن ۲۲۶، در مهارت خواندن ۱۵۱، در مهارت گوش کردن ۱۸۱ است. حتما باید در یکی از آزمون‌های آیلتس، TEF یا CELPIP-G حداقل نمره قبول را کسب کرده باشید.

 3. سرمایه کافی

  اگر چه در صورت حمایت صندوق سرمایه گذاری ونچر کانادا از طرح استارت آپ مبلغ ۲۰۰ هزار دلار، یا در صورت حمایت گروه سرمایه گذاری آنجل مبلغ ۷۵ هزار دلار برای حمایت از استارت آپ در نظر گرفته می‌شود، برای اخذ اقامت کارآفرینی کانادا باید دولت کانادا را قانع کنید که توانایی ساپورت مالی خود و خانواده‌تان را به مدت حداقل ۶ ماه دارید. توجه داشته باشید در صورتی که با سرمایه‌ای بالاتر از ۱۰ هزار دلار قصد ورود به کانادا را دارید، باید به مقامات مرزی را مطلع نمایید.

 4. انگشت نگاری و چک آپ پزشکی

  تمامی افراد بین ۱۴ تا ۷۹ ساله برای درخواست اقامت کانادا، باید حداکثر تا سی روز بعد از دریافت نامه جهت ارائه اطلاعات بیومتریک، باید مراحل انگشت نگاری و عکس بیومتریک را طی نمایند. چک آپ پزشکی قبل از حضور در کشور کانادا مجزا از این روند است.

مهاجرت کاری کانادا

بسیاری از افراد هر ساله در کانادا بازنشسته میشوند و نیاز به نیروی انسانی ماهر درحال افزایش است. سالانه حدود صد هزار نفر با ویزای کار وارد کانادا می‌شوند.
اشخاص برای مهاجرت کاری کانادا باید مجوز کار خود را از اداره مهاجرت کانادا دریافت کنند. مقامات اداره مهاجرت کانادا برای مشاغل مربوط به مهندسی عمران، مکانیک، نرم افزار، نفت، IT، حسابداری، مراقبت‌های بهداشتی و معلمان، اساتید دانشگاه، ادبیات دان‌ها، پرستاران، فروشندگان و بازاریابان، مدیران بیمه و بسیاری از شغل‌های دیگر، مجوز کار صادر می‌کنند.

پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای کانادایی معمولا پیش نیاز صدور مجوز کار نیروی ماهر می‌باشد، البته در برخی موارد اداره مهاجرت کانادا مجوز کار را به صورت باز صادر می‌کند که در این روش به وجود کارفرما نیازی نیست.

مهاجرت کاری کانادا از طریق نیروی متخصص و ماهر

مهاجرت کاری کانادا براساس توانایی متقاضی در زمینه تخصص تحصیلی و سابقه کار کسب شده و نیاز بازار کار و اقتصاد کانادا ایجاد شده است. فردی که موفق به مهاجرت کاری کانادا شود، در ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کند که مزیت بسیار برجسته ای است. متقاضی مهاجرت کاری کانادا می‌بایست شرایط ذیل را فراهم نماید.

 1. یکسال سابقه کار تمام وقت طی ده سال گذشته در یکی از رسته‌های اعلام شده از طرف دولت کانادا
 2.  مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه با نمره و امتیاز مشخص
 3. دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی یا تحصیل در مقطع PHD در دانشگاه های کانادا
 4. توانایی مالی هنگام ورود به کانادا
 5. نداشتن سوء پیشینه و ارائه مدارک مدیکال و پزشکی
 6. کسب ۶۷ امتیاز از فاکتور اکسپرس اینتری
اکسپرس اینتری Express Entery

اکسپرس اینتری به‌خودی‌خود برنامه مهاجرتی نیست بلکه درواقع یکی از روش‌های ارزیابی متقاضیان مهاجرت کاری کانادا به پشتوانه تخصص و سابقهٔ کاری آنها توسط اداره مهاجرت و شهروندی کاناداست.

مزیت ارزیابی اکسپرس اینتری، آنلاین‌بودن و عدم نیاز به مراجعه حضوری است. این سیستم به دولت کانادا کمک می‌کند تا بتواند مناسب‌ترین متقاضیان مهاجرت کاری کانادا را برای مشاغل مورد نظر انتخاب کند. از طرفی این سیستم ارزیابی برای افراد متقاضی اقامت کانادا از طریق کار ، به دلیل حذف کاغذبازی‌های اداری و پاسخگویی سریع مورد توجه متقاضیان است. اکسپرس اینتری در برنامه‌های متنوع مهاجرت کاری کانادا که در ذیل لیست شده‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

• نیروی متخصص فدرال
• پیشه‌وران ماهر فدرال
• نیروی مجرب کانادا
• برنامه‌های استانی

مهاجرت کاری کانادا از طریق پیشنهاد کار

LMIA یک اجازه نامه از طرف وزارت کاریابی کاناداست که به جهت استخدام کارگر خارجی برای کارهایی که یک شهروند کانادا یا مقیمان دائم کانادا نمی‌توانند انجام دهند، کسب می‌شود. در برنامه مهاجرت کاری کانادا متقاضی باید یک نامه پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کانادا داشته باشد. با در دست داشتن این نامه و ارائه مدارک دیگر متقاضی می‌تواند موفق به اخذ ویزای کاری کانادا گردد. لازم به ذکر است این امکان وجود دارد تا فرد برای همراهان خود شامل همسر و فرزندان خود نیز اقدام به اخذ ویزای همراه کند. از مزایای این روش برخورداری از تحصیل و بیمه‌ی درمانی رایگان برای فرد و خانواده او می‌باشد.

ارزیابی امکان اقامت کانادا

error: Content is protected !!