چرا ایرانی ها زیاد به ترکیه سفر می کنند؟

ترکیه دارای اماکن دیدنی بسیار زیبا و زیاد است و شهرهای توریستی ترکیه این سرزمین را به کشوری منحصر به فرد، با زیبایی بسیار شگفت انگیزی بدیل کرده است.

برای ما ایرانی ها، سفر به تکیه سفری فوق العاده محسوب می شود چرا که با یک پرواز کوتاه به ترکیه، با قیمت مناسب  می توانیم نظاره گر آبی به شفافی کریستال، کوهی به بلندا و سرسبزی کوه های رویاهایمان و مکان های تاریخی باستانی معروف  باشیم.

از آنجا که ترکیه در قاره آسیا و اروپا قرار دارد قسمتی از آن مسلمان نشین و قسمت دیگر غیر مسلمان هستند و چون که این سرزمین  به فرهنگ ما نزدیک است بیشتر ایرانی ها علاقه دارند تا به این کشور سفر کنند.

علت این حجم بالای توریست ایرانی در ترکیه چیست؟

ترکیه یکی از ارزان‌ترین مقاصد گردشگری است و رستوران‌ها غذایی با قیمت مناسب در اختیار مسافران قرار می‌دهند. قیمت بعضی هتل‌ها تنها ۶ پوند برای هر شب است و به دلایل مختلف دولت و نهادهای تصمیم گیری در حوزه گردشگری در ترکیه با تعریف پکیج‌های مختلف، قیمت تورها را بسیار پایین تعریف و با سود کمتر تعداد بالایی گردشگری را جذب می‌کنند.

شاخص مهم دیگر برای ایرانیان غذای حلال است. غذای اکثر رستوران‌ها در این کشور متنوع است و افراد می‌توانند بر اساس ذائقه خود غذای مورد نظرشان را انتخاب کنند. در سراسر ترکیه رستوران های فوق العاده‌ای وجود دارد که غذاهای لذیذ، گوشت خوابانده شده و نان بسیار تازه سرو می کنند.

در دسترس بودن سرگرمی‌های زیاد و متنوع یکی دیگر از پتانسیل‌های ترکیه است، از جمله قایق سواری، حمام ترکی و امکان خرید مناسب و ارزان. بازار لباس ترکیه با کیفیت بالایی که دارد و همین طور قیمت پایین برندهای .ترکیه‌ای در مقابل محصولات ایرانی بی شک یک فرصت جدی برای گردشگری ترکیه به حساب می‌آید

هتل های پنج ستاره این کشور با قیمت مناسب در دسترس مسافران است که اکثر این هتل‌ها خدماتی نظیر تفریحات سنتی، حمام ترکی و غذاهای عالی ارائه می‌دهند. بهترین هتل‌های ایران را با هتل‌های معمولی ترکیه می‌توان مقایسه کرد؛ به عنوان مثال هتل ۴ ستاره تخصصی اسکی در ارزروم که اروپایی ها برای زمستان به آنجا می‌روند، با همه امکانات در تابستان برابر با قیمت یک هتل درجه ۴ در شهر مشهد می‌شود. این تفاوت قیمت .بهترین فرصت برای جذب مسافران است

محدودیت‌های وضع‌شده برای ایران و قیمت بالای هواپیمایی امارات، کیفیت بالا و خدمات مناسب خطوط هواپیمایی ترکیه، ۲۸۰ مقصد پروازی به ۱۱۰ کشور جهان و همچنین انجام پرواز مشترک با ۴۰ شرکت هواپیمایی جهان همگی باعث محبوبیت آن بین ایرانیان شده است. از این رو ایرانیان برای سفرهای واسطه‌ای این ایرلاین را .گزینه مناسبی می‌دانند

ترکیه با نداشتن ویزا برای ایرانیان بهترین گزینه می باشد. فقط با داشتن پاسپورت می توان به این کشور سفر کرد و با تورهایی که در نظر گرفته شده می توان به شهرهای ترکیه سفر کرد

مردم ترک این کشور زیبا به خونگرمی و خوش رویی معروف اند، بنشینید و چند ساعتی را با آنها بگذرانید تا بینید چطور درس زندگی به شما می آموزند. در طول سفر با تور ترکیه حتما اگر به خانه یکی از مردم محلی ترکیه دعوت شدید، آن را از دست ندهید و قبول کنید.

هم صحبت شدن با آنها و نوشیدن یک فنجان قهوه ترک دلنشین در کنار باقلوای اصیل ترکی سفر شما به ترکیه را کامل می کند. اگر ترکی بلند نیستید و از ارتباط برقرار کردن با افراد خارجی واهمه دارید، نگران نباشید، به راحتی می توانید چند کلمه ترکی استانبولی پرکاربرد را یاد گیرید و از آنها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *