شهر دیدنی بروژ یا بروخه در بلژیک

بلژیک یکی از کشورهایی است که مقصد بسیاری از گردشگران است و گردشگران بسیاری به خود جذب می کند. اگر شما هم جزو گردشگران می باشید بروژ را حتما در برنامه سفر خود قرار دهید.

این شهر با معماری‌ فوق‌العاده، مراکز دیدنی زیبا، شکلات‌های خوشمزه و صنایع دستی زیبای خود بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

شهر بروژ یا بروخه بلژیک شهری کوچک از نظر وسعت اما نامی بزرگ از نظر گردشگری است. شهر بروژ را می توان نمونه ای کوچک از تلفیق ونیز و آمستردام نامید.

شهری که شهرت خود را از کانال های آبی و سنگ فرش های آن گرفته است. مکانی که کافه هایش خانه های قدیمی چند صد ساله است که آدم را به قلب روزهای دور و کارتون های کودکی می برد.

زیبایی بروژ چنان است که نه تنها مکان های دیدنی آن بلکه تمام شهر به عنوان میراث جهانی به ثبت برسد. شهر بروژ زیبایی های آن به حدی است که می توان آن را یک موزه فرض کرد. موزه ای که باید خیابان هایش را با پای پیاده یا دوچرخه های معروفش در نوردید و گذر از تاریخ این شهر در کنار طبیعت زیبایش لذت برد.

تمام این ویژگی ها باعث شده است که این شهر یک کارت پستال طبیعی لقب بگیرد. لقبی که کمتر شهری در دنیا شایستگی آن را دارد.

مساحت این شهر ۱۳۸ کیلومتر مربع است. بروژ در شمال بلژیک قرار دارد. اهمیت شهر بروخه به سال ۱۶۰۰ قبل از میلاد مسیح باز می گردد که دروازه ای بود به سوی جاده کهربا، مسیری که راه خود را تا اهرام باز می کرد.

در نیمه قرن نوزدهم، بروژ آرام آرام جای خود را در دل صنعت گردشگری باز کرد و به مکانی محبوب برای جهانگردی تبدیل گشت.

در مقایسه با شهر های اروپای غربی نظیر لندن و پاریس، هوای بروژ خنک و مرطوب تر است و حتی در ماه های جولای و آگوست میانگین روزانه دما در حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است.

تابستان زمان خوبی برای رفتن به بروژ است اما ممکن هست بارش باران در تابستان نیز وجود داشته باشد و شما را غافلگیر کند. پاییز و بهار بروژ زیباترین فصل های این شهر است که البته با سرمای هوا همراه است.

 

جشنواره و رویدادها

فستیوال مجسمه های یخی (Ice Sculpture Festival):

هر ساله از ۲۱ نوامبر تا چهارم ژانویه این جشنواره در ایستگاه راه آهن بروژ برگزار می شود. این  رویداد یکی از زیباترین و جالب ترین اتفاقات سال در اروپاست. حدود ۳۰۰ هزار کیلو یخ توسط هنرمندان مجسمه ساز در طول این چند روز تبدیل به اشکال و پیکرهای یخی زیبا می شوند.

جشنواره خون مقدس(procession of the holy blood):

یک رویداد مذهبی شگفت انگیز که در چهاردهم می سال برگزار می شود و هدف آن جشن گرفتن مقدس ترین شی موجود در شهر بروژ است. تکه پارچه ای خون آلود که گفته می شود با آن زخم های مسیح را پاک کرده اند و از سال ۱۱۵۰ در شهر قرار گرفته است.

از جمله مراکز دیدنی بروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مراکز و امکانات تفریحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *