هلند

کشور هلند، سرزمین لاله های رنگارنگ و آسیاب های بادی یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مقاصد گردشگری در تمام اروپا و جهان است.

هلند، سرزمین لاله های رنگارنگ و آسیاب های بادی یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مقاصد گردشگری در تمام اروپا و جهان است. هلند با تاریخی غنی و طبیعتی منحصر به فرد هر بیننده و گردشگری را مجذوب خود می کند. شنیدن نام هلند شما را به زمان های قدیم و کارتون های دوران کودکی می برد، با کلبه های قدیمی و خانه های گرم و کانال های آبی زیبا که در ذهن همه ما ثبت شده است.

گردشگری یکی از صنایع مهم و تاثیر گذار در کشور هلند است و امروزه بسیاری از جهانگردان به واسطه  تورهای هلند برای دیدن هنر، معماری و گل های مشهور هلند به این کشور سفر می کنند. کشور هلند به خاطر کانال های زیبا، آسیاب های بادی، دوچرخه، پنیرهای لذیذ (مخصوصا پنیر گودا ) و گل های لاله در سراسر جهان شهرت دارد و طرفداران بسیاری دارد.
نصف بیشتر کشور هلند از آب پوشیده شده است. بی علت نیست که حدود 50 درصد از زمین های هلند ارتفاعی کمتر از یک متر از سطح دریا دارند چون نام کشور هلند (Netherlands) به معنای “سرزمین پست” است. هلند پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا و یک کشور کوچک در اروپای غربی است که از شرق با کشور آلمان و از جنوب با بلژیک هم مرز است.

هلند از غرب به واسطه دریای شمال با بریتانیا همسایه است و سراسر مرزهای شمالی آن به دریای شمال محدود می گردد. پایتخت هلند شهر آمستردام است. مساحت این کشور اروپایی حدود ۴۱ هزار کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر ۱۷ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند.

 

اطلاعات ضروری کشور هلند

 

اختلاف ساعت کشور هلند با تهران

ساعت رسمی هلند 1 ساعت و 30 دقیقه از تهران عقب تر است.


زبان رسمی کشور هلند

زبان ملی کشور هلند، هلندی است. زبان هلندی از شاخه ژرمنی خانواده زبان های هندواروپایی است.


واحد پول کشور هلند

واحد پول کشور هلند، یورو می باشد .


برق شهری کشور هلند

برق شهری در هلند، ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز و پریزها و دوشاخه‌ها از نوع C و F است.


تلفن های ضروری کشور هلند

آتش نشانی: 18
فوریت های پزشکی: 15
پلیس: 17
اورژانس: 112


کد کشور هلند

31+


جهت رانندگی در کشور هلند

جهت رانندگی در کشور هلند مانند اغلب کشورها، راست است.

 

فهرست فرودگاه های بین المللی کشور هلند

آمستردام – فرودگاه اسخیپول آمستردام
فرودگاه آیندهوون
خرونینگن – فرودگاه خرونینگن ایلده
فرودگاه ماستریخت آخن
فرودگاه روتردام دی‌هیگ


دین رسمی کشور هلند

دین رسمی کشور هلند مسیحی پروتستان می باشد و نزدیک به سی هزار یهودی در این کشور وجود دارد و از کل جمعیت آن کشور، پنج درصد را مسلمانان تشکیل می‌دهند.


آب و هوای کشور هلند

یکی از نقاط قوت کشور هلند آب و هوای بی نظیر آن است که سبب بوجود آمدن مناظر بی بدیل و منحصر به فرد در سراسر این کشور رویایی شده است. آّب و هوای هلند معتدل و تا حدودی شبیه انگلستان است. دمای هوا در طول روز در زمستان بین ۲ تا ۶ درجه و در تابستان بین ۱۷ تا ۲۰ درجه است.

باران تقریبا در تمام طول سال می بارد با این وجود ماه های آوریل تا سپتامبر کم بارش ترند. در مجموع برای سفر به سرزمین لاله ها چتر و لباس گرم اضافی به همراه داشته باشید و از باران های غافل گیر کننده ی آن لذت ببرید.


بهترین زمان سفر به کشور هلند

بهترین زمان سفر به کشورهای اروپایی، از جمله هلند را شما انتخاب می کنید. با توجه به قصدتان از سفر به هلند یکی از چهار فصل بی نظیر این کشور را انتخاب کنید و از طبیعت منحصر به فرد آن لذت ببرید.

اما اگر بخواهیم درباره بهترین وقت سفر به هلند صحبت کنیم، زمان مناسب سفر به این کشور زیبا هم زمان با رویش گل های لاله هلند فصل بهار و به عبارتی اوایل آوریل(فروردین) تا اواسط می (اردیبهشت) خواهد بود.


هزینه اقامت در کشور هلند

قیمت هتل ها و مراکز اقامتی آمستردام در تمام طول سال تفاوت چندانی نمی کند اما اگر بخواهیم مقرون به صرفه ترین زمان برای سفر به این کشور را انتخاب کنیم فصل زمستان می باشد.

به این نکته نیز توجه باید کرد که هتل ها خیلی زود پر می شوند و باید آن را از قبل رزرو کرد. برای اطلاع از قیمت ها، هزینه هاستل در رنج 20 تا 55 یورو می باشد، هزینه هتل از 30 تا 373 یورو متغیر می باشد.


هزینه حمل و نقل در کشور هلند

جابه جایی در هر جای هلند بوسیله سیستم حمل و نقل عمومی بسیار ساده و راحت است. این سیستم های حمل و نقل اکثر نقاط شهر را با استفاده از تراموا، قطار، مترو، اتوبوس و کشتی به هم متصل می کند. هزینه حمل و نقل با این وسایل نقلیه از 3 تا 21 یورو متغیر می باشد و بلیط های آن ها را می توان از تعداد سفر تا تعداد ساعت های سفر متغیر انتخاب کرد.

 

حمل و نقل هلند-ژینوپارس


هزینه خورد و خوراک در کشور هلند

از آنجایی که کشور هلند سالیانه گردشگران بسیاری به خود جذب می کند رستوران ها و غذا خوری هایی در این کشور وجود دارد و می توان غذاهایی خوب و مقرون به صرفه در آن پیدا کرد. تعداد دست فروش های کنار خیابان در هلند کم نیست و گردشگران می توانند طعم غذای دست فروش های کنار خیابان را هم بچشند.

 

غذای هلندی-ژینوپارس


جاذبه های گردشگری هلند

کشور هلند به قدری جاذبه های طبیعی دارد که هر بازدید کننده را مدهوش خود می کند. این جاذبه های زیبا را می توان با دوچرخه و عبور از خیابان های زیبا تجربه کرد. شهرت این کشور به گل های رنگارنگ و تراکم جمعیتش است. موزه های تئاتر و مراکز تفریحی بسیاری در هلند وجود دارد.

 

آمستردام

آمستردام پایتخت کشور هلند و شهری است که بیشتر جاذبه های هلند در آن قرار دارد، طراحی شهری قابل توجهی دارد طوری که هر گردشگر را بدون برنامه به گردش کوتاه ترغیب می کند. شهری که به معماری تاریخی، موزه های هنر، کافه های دنج، طبیعتی زیبا، کانال های آبی و معروف ترین مناطق در هلند برای خرید مشهور است.

 

آمستردام-هلند-ژینوپارس

 

کوکنهوف (Keukenhof)، باغ اروپا

هر گاه اسم هلند به گوش می رسد ما را به یاد گل های لاله می اندازد. باغ های لاله در این کشور شهرت دارد و باغ کوکنهف یکی از معروف ترین باغ های سحر انگیز در هلند است که بیش از 700 نوع گل لاله متنوع در این باغ وجود دارد. ردیف های بی انتهای گل های لاله با تنوع رنگ های زیبا، منظره ای منحصر بفرد در این باغ بوجود آورده است.

 

باغ گل کوکنهف-هلند-ژینوپارس

 

آسیاب‌بادی‌های کیندردیک (Kinderdijk)

کیندردیک دهکده ای است در استان هلند جنوبی در کشور هلند. شهرت این دهکده به آسیاب های بادی قدیمی است که در حدود سال 1740 میلادی ساخته شده اند و از عظیم ترین مجموعه های آسیاب بادی در هلند به شمار می روند و امروزه به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

 

آسیاب بادی کیندردیک-هلند-ژینوپارس

 

موزه‌ اشتدلیک شهر آمستردام(Stedelijk)

این موزه در سال 1895 تاسیس شده است و یکی از شگفت انگیز ترین مجموعه های هنر مدرن در اروپا است. مجموعه این موزه شامل کارهای هنر مدرن و معاصر از سده 20 و 21 میلادی است. این مجموعه شامل کارهایی از ونسان ونگوگ، واسیلی کاندینسکی، ارنست لودویگ کیرشنر، مارک شاگال و … است.

 

موزه اشتدلیک-آمستردام-ژینوپارس

 

روتردام

بزرگترین بندر اروپا و دومین بندر بزرگ جهان پس از بندر شانگهای است. روتردام را پایتخت معماری و شهرسازی هلند می دانند که شهرسازی آن آمیزه ای از هنر آوانگارد و شهرسازی مدرن و سنتی هلندی است. رقیب سرسخت آمستردام، شهر زیبای روتردام است. این شهر مکانی فوق العاده برای خرید، بناهای تاریخی است.

 

روتردام-هلند-ژینوپارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *