معرفی جزیره سانتورینی در یونان

 

جزیره سانتورینی (Santorini)  که با نام ترا (Thera) نیز معروف است در  200 کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد. این جزیره بخاطر رنگ خانه های آن و تفریحات ساحلی آن معروف است.

سانتورینی یک جزیره آتشفشانی است که 1620 سال قبل از میلاد مسیح رخ داده است. این جزیره بر اثر فعالیت های آتشفشانی  که طی سال ها صورت گرفته است به وجود آمده است.

جاذبه های سنتی این جزیره را خانه های سفید با گنبدهای آبی رنگ تشکیل می دهند که بر روی صخره های شیب دار ساخته شده اند. گردشگران می توانند با قدم زدن  از راه های تنگ و باریک به جای مانده از گدازه های باقی مانده از آتشفشان لذتی همیشگی را در دل اقیانوس تجربه کنند.

در سانتورینی کل سال را به طور کلی می‌توان به دو فصل اصلی تقسیم کرد. فصل گرم و خشک از آوریل تا اکتبر ادامه دارد و فصل سرد و بارانی از نوامبر تا پایان مارس. روزهای بارانی مداوم و طولانی در سانتورینی معمول نیست، حتی در زمستان، آسمان به مدت چند روز پشت سر هم ابری نمی ماند. در فصل گرم و خشک آب و هوا معمولا با ثبات است.

 

جزیره سانتورینی یونان-ژینوپارس-0

 

آسمان شفاف بوده، خورشید می درخشد و به طور عمومی خبری از باران نیست. همراه داشتن یک ژاکت در آوریل و اکتبر توصیه می‌شود، به این دلیل که بعدازظهرها معمولا هوای خنک‌تری را با خود به همراه دارد. بهترین زمان برای سفر به سانتورینی، برای تجربه هوایی معتدل تر، قیمت های پایین‌تر و شلوغی کمتر ماه های آوریل تا ژوئن و سپتامبر تا اکتبر است.

سانتورینی یکی از بهترین جاذبه های طبیعی دنیاست. اصلی ترین جاذبه توریستی سانتورینی خود جزیره و سواحلش است.

بخش مهمی از تفریحات در سانتورینی در سواحل زیبای آن است. از این سواحل می‌توان Black Beach ،Red Beach ،White Beach ،Vlychada ،Amoudi و Pori را نام برد.

یکی از اصلی‌ترین دلایل برای رفتن به تور سانتورینی غروب های افسانه‌ای آن است. La یکی از معدود مکان های سانتورینی است که هم به دریا نزدیک است و هم منظره‌ای عالی از غروب آفتاب بر روی دریا را ارائه می دهد.

شکل خاص جزیره باعث به وجود آمدن یک تالاب بزرگ در میان آن شده است. مناظر سانتورینی با خانه‌های مشهور مکعبی سفید رنگ و سقف‌های آبی‌شان شناخته می‌شوند.

این مروارید زیبای دریا، تاریخی غنی نیز دارد. سانتورینی بعد از کرت مهم‌ترین مکان در یونان مرتبط با تمدن مینوسی‌ها است. این تمدن عصر برنز از 3000 تا 1580 سال قبل از میلاد وجود داشته است. باستان‌شناسان متوجه شده‌اند که این جزیره به شهر افسانه‌ای آتلانتیس، آن طور که Plato آن را توصیف کرده، شباهت زیادی دارد.

 

جزیره سانتورینی یونان-ژینوپارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *