کامبوج

 

کشور افسانه ها شاید آنچنان پر زرق و برق و دل فریب به نظر نرسد، اما عاشقان طبیعت و تاریخ به سادگی از کنار آن عبور نمی کنند. شاید بتوان گفت که کشور کامبوج در ابتدای راه صنعت گردشگری است و آن هم به دلیل بی کفایتی دولت است. با این وجود خطوط ساحلی زیبا، آثار تاریخی شگفت انگیز و آب و هوای مطبوع، کامبوج را در لیست سفر گردشگران ماجراجو قرار می دهد.

کامبوج در جنوب شرقی قاره پهناور آسیا قرار گرفته و پایتخت آن شهر پنوم پن است. این کشور نه چندان وسیع در حدود ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد. از نظر جغرافیایی کامبوج  با مساحت ۱۸۱،۰۳۵ کیلومتر مربع بخشی از شبه‌جزیره هند و چین به‌ شمار می‌آید و با تایلند، لائوس، ویتنام هم‌مرز است. کامبوج  پس از ۱۰۰ سال استعمار فرانسویان در سال ۱۹۵۳ به استقلال رسید. نظام سیاسی کامبوج پادشاهی مشروطه است.

 

اطلاعات ضروری کشور کامبوج

 

اختلاف ساعت کشور کامبوج با تهران

ساعت رسمی کامبوج ۳ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

 

زبان رسمی کشور کامبوج

زبان رسمی کشور کامبوج خمر است که خط ویژه خود را دارد. این زبان یکی از اصلی‌ترین زبان‌های استرا-آسیایی است.

زبان خمر بیشتر در کشورهایی چون کامبوج، ویتنام، تایلند، ایالات متحده، فرانسه و استرالیا صحبت می‌شود و بیش از ۲۰ میلیون نفر به این زبان سخن می گویند که از این تعداد بیش از نیمی از آن‌ها در کامبوج هستند.

 

واحد پول کشور کامبوج

واحد پول کشور کامبوج ریل (ریال) کامبوج است.

 

برق شهری کشور کامبوج

برق شهری در کامبوج ۲۲۰ ولت و ۵۰ هرتز است.

 

تلفن های ضروری کشور کامبوج

شماره پلیس گردشگری: ۰۱۲ ۴۰۲ ۴۲۴; ۰۱۲ ۹۶۹ ۹۹۱; ۰۱۲ ۸۳۸ ۷۶۸

 

کد کشور کامبوج

۸۵۵+

 

جهت رانندگی در کشور کامبوج

جهت رانندگی در کشور کامبوج مانند اغلب کشورها راست است.

 

فهرست فرودگاه های بین المللی کشور کامبوج

فرودگاه بین المللی پنوم پن – پنوم پن

فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ – سیم ریپ

فرودگاه بین‌المللی سیهانوکویل – سیهانوکویل

 

دین رسمی کشور کامبوج

دین رسمی مردم کامبوج بودایی است و ۹۶ درصد از مردم این کشور پیرو شاخه هینه‌یانه (تراوادا) از بودیسم هستند. بعد از مذهب بودیسم، مسلمانان بیشترین پیروان را در این کشور دارند.

 

آب و هوای کشور کامبوج

کامبوج دارای آب و هوای استوایی و مرطوب است و مانند همسایگان خود دارای فصل باران های موسمی (ژوئن تا نوامبر) است.

 

بهترین زمان سفر کشور کامبوج

بهترین زمان سفر به کامبوج از اواسط نوامبر تا ماه فوریه است. ماه های مارچ تا می اوج گرمای این کشور است و سفر در این ماه ها برای گردشگرانی که از گرما گریزانند توصیه نمی شود. البته باید در نظر داشت که در این فصل هزینه کمتری برای اقامت پرداخت می کنید.

 

کامبوج-ژینوپارس-0

هزینه اقامت در کشور کامبوج

اقامت در کامبوج پر هزینه نیست. هزینه اتاق در  مهمانپذیر ها  ۴ تا ۵ دلار است و اگر بخواهید اتاق خصوصی داشته باشید باید بین ۴ تا ۹ دلار هزینه بپردازید. هزینه هتل های های راحت با امکاناتی نظیر: تهویه هوا، تلویزیون و … بین ۱۳ تا ۱۸ دلار است.

 

هزینه حمل و نقل در کشور کامبوج

هزینه حمل و نقل در کامبوج ارزان است. شاید حمل و نقل عمومی در این کشور به راحتی و گستردگی همسایه های خود نباشد، اما قطعا ارزان تر و به صرفه تر است. تنها با ۹ دلار می توانید با اتوبوس به همه جای کامبوج سفر کنید. هزینه اجاره اتومبیل روزانه بین ۱۳ تا ۱۹ دلار است.

 

حمل-و-نقل-در-کامبوج-ژینوپارس

 

هزینه خورد و خوراک در کشور کامبوج

غذا در کامبوج بسیار متنوع و ارزان قیمت است. با هزینه ای کمتر از یک دلار تا ۲ دلار می توانید از خوردن خوراک های خیابانی که دست فروشان تهیه می کنند لذت ببرید. برای اینکه غذای خود را در رستوران میل کنید باید ۳ تا ۶ دلار هزینه در نظر بگیرید.

 

غذا-در-کامبوج-ژینوپارس

 

غذا-در-کامبوج-ژینوپارس-0

 

جاذبه های گردشگری کشور کامبوج

 

معبد انگکور وات

عظیم ترین بنای مذهبی جهان، امروزه به مهم ترین جاذبه توریستی کامبوج و نماد این کشور بدل شده است. طرح و سبک معماری خمری را در جای جای این بنای با شکوه می توان مشاهده کرد. این بنا که امروزه به ثبت میراث جهانی یونسکو نیز رسیده است در اوایل سده دوازدهم برای شاه سوریاوارمان دوم در انگکور در کامبوج ساخته شد. این معبد که در ابتدا معبدی هندو بود و به ویشنو، خدای هندیان تقدیم شده بود، پس از ورود آیین بودا به معبدی بودایی بدل شد.

 

معبد-انگکور-وات-کامبوج-ژینوپارس

 

دریاچه تونله ساپ

این دریاچه زیبا که از طرف یونسکو به عنوان یکی از ذخایر زیست کره معرفی شده، مهم ترین مسیر آبی کامبوج و بزرگترین دریاچه آب شیرین جنوب شرقی آسیا است. دهکده های شناور فراوانی بر روی این دریاچه ساخته شده اند که درآمد اصلی آنها از طریق پرورش و صید ماهی است. گشت و گذار بر روی این دریاچه زیبا شما را تا حدودی با سبگ زندگی بومیان کامبوج آشنا می کند.

 

دریاچه-تونله-ساپ-کامبوج-ژینوپارس

 

سواحل سیهانوکویل

اگر در کشور کامبوج به دنبال لذت بردن از تفریحات آبی و امتحان کردن غذاهای دریایی لذیذ هستید، سواحل بی نظیر و درخشان سیهانوکویل را از دست ندهید. مجاورت این دریاچه با جزایر خالی از سکنه این مکان را به بهشت ماجراجویان تبدیل کرده است.

 

سواحل-سیهانوکویل-کامبوج-ژینوپارس

 

پنوم پن

قلب تپنده و پایتخت کامبوج، با چهره ای دلفریب و خیابان های شلوغ آثار تاریخی متعدد و همین طور رستوران ها و کافه های وسوسه انگیز این شهر را به یک شهر توریستی معروف در آسیا تبدیل کرده است. در سفر به کامبوج اقامت در پایتخت آن را از دست ندهید.

 

شهر-پنوم-پن-کامبوج-ژینوپارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *