بیمه مسافرتی

arrows

بیمه مسافرتی_ژینوپارس  بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی ابزار مناسبی است در برابر اتفاقات ناگهانی که در حین سفر گریبان گیر مسافر می شود، بطوریکه تمام استرس های سفر و هزینه های مالی را تا حدودی کاهش می دهد.

این بیمه، برای پوشش هزینه‌های پزشکی، لغو سفر، گم کردن اسباب سفر و چمدان‌ها، سوانح هوایی و دیگر خساراتی که ممکن است در طول سفر با آن مواجه شویم چه در سطح بین‌المللی و چه در سطح داخلی، در نظر گرفته شده است.

هدف از انجام یک سفر، چه تجدید قوا و گذران اوقات فراغت باشد و چه دستیابی به امور دنیای تجارت و کسب و کار، نمی توان آن را به طور قطع از حوادث مصون داشت از این رو وجود ضمانتی که هزینه های مالی غیر منتظره را جبران نماید، کاملاً ضروری است. 

یکی از ابزارهای مناسبی که می توان در راستای جبران هزینه های گزاف پیش بینی نشده در حین سفر از آن بهره برد، بیمه مسافرتی است. 

بیمه مسافرتی از بیمه‌گزاران در برابر حوادث احتمالی سفر محافظت می‌کند. این بیمه برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است و برای سایر سفارت‌خانه‌ها نیز توصیه می‌شود.

با توجه به اختلاف نرخ ارز در کشور ما و اکثر کشورهای خارجی، هزینه‌های درمان در این کشورها بسیار گران است. اگر بیمه‌گزار در صورت بروز حادثه بخواهد هزینه را آزاد پرداخت کند، ممکن است یک سرماخوردگی ساده هزینه‌های سنگینی را برای وی رقم بزند. مشکل بزرگ‌تر می‌تواند این باشد که بیمه‌گزار هزینه درمان خود را همراه نداشته باشد.

تصور کنید چمدان شما که حاوی وسایل ضروری سفر است مفقود شود. مخصوصاً اگر بدون آن وسایل، ادامه سفر دشوار باشد. اگر بیمه مسافرتی داشته باشید، می‌توانید هزینه خسارت مفقود شدن بار خود را از بیمه بگیرید.

بنابراین رسیدن به این نتیجه چندان دور از ذهن نیست که بیمه مسافرتی مزایای زیادی برای بیمه‌گزاران ایجاد می‌کند و تهیه کردن آن برای سفرهای خارج از کشور امری حیاتی است.

انواع بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی انواع مختلفی دارد، بیمه نامه های مسافرتی بصورت انفرادی و گروهی هم در سفرهای خارجی و هم در سفرهای داخلی قابل استفاده و خریداری می باشند. 

در بیمه های انفرادی بیمه گزار می تواند به صورت آنلاین و یا حضوری با مراجعه به یکی از دفاتر بیمه، کلیه خدمات موضوع بیمه مسافرتی به خرید بیمه مسافرتی اقدام نماید.

بیمه های گروهی مختص تورهای مسافرتی می باشند و بیمه گزار می تواند همانند بیمه های انفرادی اقدام نماید.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی

بلافاصله بعد از وقوع حادثه و یا نیاز به خدمات امدادی، حداکثر ظرف مدت ۷ روز ( ۱۶۸ ساعت)، با شرکت بیمه مربوطه تماس گرفته و شرح مختصری از واقعه را گزارش نمایید.
خسارت های وارده به بیمه شده، طبق جداول مربوطه و پس از پایان سفر، نهایتاً ظرف مدت ۳۰ روز قابل پرداخت است. 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت غرامت: بیمه نامه، کپی صفحه اول شناسنامه، کپی پاسپورت از صفحات ورود و خروج به کشور در سفر مربوطه، اصل رسید هزینه های انجام شده و فرم اطلاعات خسارت در نزد شرکت مرتبط است.

شایان ذکر است اغلب بیمه نامه های مسافرتی، کلیه سفرهای تحصیلی، تجاری، تفریحی و زیارتی را شامل می شوند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفر مورد نظر خود می توانید به دفاتر فروش بیمه نامه های مسافرتی در سراسر کشور مراجعه نمایید. 

به طور کلی در تعریف بیمه مسافرتی می توان گفت، بیمه نامه عبارت است از پوشش صدمات بدنی و بیماری بیمه شده که پس از شروع سفر بروز نموده و یا عارضه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که ابتلا به آن یا آغاز آن، پس از شروع سفر بوده و موجب درخواست امداد از طرف بیمه شده یا نمایندگان وی شود. 

بدین ترتیب با وجود یک بیمه نامه مسافرتی معتبر، می توان از جبران هزینه های بستری و درمان در بیمارستان ها و مراکز پزشکی، انتقال به مراکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری، فوریت های دندانپزشکی، ارسال داروهای ضروری، حواله وجه ضمان، حواله وجه نقد و … آسوده خاطر بود. 

بیمه مسافرتی_ژینوپارس